Redmi A3 yakında piyasaya sürülecek

Redmi A3 ismiyle anılacak olan yeni Xiaomi cep telefonu, Birleşik Arap Emirlikleri’nin TDRA otoritesinden son onayını alarak piyasaya sürülme aşamasına geldi. Bu cihaz, daha önce Tayland’ın NBTC, Singapur’un IMDA, Endonezya’nın TKDN ve SDPPI, Avrupa’nın EEC gibi çeşitli sertifikasyon kurumlarından da onaylarını almış durumda. Bu gelişmeler, Redmi A3’ün resmi lansmanının yakın zamanda gerçekleşebileceğine işaret ediyor.

Redmi A3’ün Hindistan versiyonu, 23129RN51H model numarasıyla, Aralık ayında ülkenin BIS otoritesi tarafından onaylandı. Ne yazık ki bu sertifikasyonlar, cihazın temel özellikleri hakkında somut bilgiler sunmuyor. Ancak, cihazın adı, Redmi A2’nin yerine geçeceğini gösteriyor. Redmi A2, Mart 2023’te piyasaya sürülmüştü, bu nedenle A3 modelinin bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi muhtemel görünüyor.

Redmi A3 yakında piyasaya sürülecek

Redmi A2 modeline bakacak olursak, bu cihaz 6.52 inçlik bir IPS LCD ekranla, su damlası tasarımlı bir çentikle geliyor ve HD+ çözünürlük ile 60Hz yenileme hızı sunuyor. Cihazın ön yüzünde 5 megapiksel, arka yüzünde ise 8 megapiksel çift kamera sistemi bulunuyor. Redmi A2, içerisinde Helio G36 yonga seti, 3 GB RAM, 64 GB depolama alanı barındırıyor ve 5,000mAh kapasiteli bir batarya ile 10W şarj desteği sunuyor.

Bu model, Android 13 Go sürümü ile çalışıyor ve ek depolama alanı için bir mikroSD kart yuvasına sahip. Cihaz, Aqua Mavisi, Klasik Siyah ve Deniz Yeşili olmak üzere çeşitli renk seçenekleriyle sunuluyor. Hindistan’da şu anda yaklaşık 5,299 Rupi (yaklaşık 64$) başlangıç fiyatıyla satışa sunulmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x