Erkan Mumcu’dan ticari atak… 58 odalı 45 ofisli otel

Odatv-Özel

Türkiye’nin eski renkli politik simalarından olan ve zaman zaman hakkında, AKP’ye geri döneceği yönünde haberler çıkan eski Bakan Erkan Mumcu’dan bu kez ticari atak geldi.

Erkan Mumcu’nun sahibi olduğu İMC Ekin Yapım Ve Yayıncılık A.Ş., Ayazağa’da bulunan 2 bin 500 metrekarelik, 10629 ada 2 parsele, 58 odası ve 45 ofisi bulunan bir otel inşa edecek.

Projenin tanıtım dosyası geçtiğimiz günlerde, ÇED başvurusu için İstanbul Valiliği’ne sunuldu. Tanıtım dosyasında yer alan bilgiye göre söz konusu otel projesinin bedeli 178 milyon 997 bin 758 TL olacak. Yapılacak olan otel inşaatı, 4 bodrum katıyla birlikte 15 kat olacak. Otelin yapılacağı parsel, Galatasaray Stadının yaklaşık 400 metre kuzey batısında bulunuyor. Erkan Mumcu’nun şirketi otelin yapılacağı arsayı 2015 yılında Maliye Hazinesi’nden satın almıştı.

ERKAN MUMCU’DAN ODATV’YE AÇIKLAMA

Erkan Mumcu öncelikle İBB adaylığına yönelik iddiaları yalanladı. Mumcu, “Bu tamamen temelsiz spekülasyon” dedi.

Erkan Mumcu Otel konusuyla ilgili de “Şirketimize ait arsamız var 80’li yıllardan beri bulunan. İdarilerin hukuksuzlukları yüzünden bitiremedik.” ifadelerini kullandı.

ERKAN MUMCU KİMDİR

AKP’ye katılmadan önce ANAP’tan Turizm Bakanlığı, AKP döneminde önce Milli Eğitim Bakanlığı ve sonrasında Kültür Ve Turizm Bakanlığı yapan Erkan Mumcu 1963 Isparta doğumlu. İ.Ü. Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Mumcu 1995 yılında ANAP’tan politikaya atıldı.

20. dönem Isparta milletvekili seçildi. Daha sonra AKP’ye katılan Mumcu, 2002 seçimlerinde yeniden Isparta milletvekili seçildi. Millî Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. 2005 yılında bakanlık görevinden ve AKP’den istifa etti, ANAP’a döndü ve genel başkan seçildi. ANAP’ın DYP ile birleşmesiyle oluşan Demokrat Parti’nin Mehmet Ağar ile birlikte eşbaşkanı oldu. Ancak birleşme kısa sürede dağıldı. Mumcu 2007 tarihinde yapılan seçimlerde ANAP’tan Isparta milletvekilliğine aday oldu. Ancak partisi barajı aşamadığı için milletvekili seçilemedi. 2008’de yapılan ANAP Kongresi’nde aday olmadı, genel başkanlıktan duygusal bir konuşma yaparak ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x