CHP’li vekiller önce Whatsapp’ta sonra yumruk yumruğa birbirine girdi

CHP’de kurultay için Meclis Genel Kurulu’nda imza toplanması ve Whatsapp grubunda buna Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın itiraz etmesi fiziksel kavgaya dönüştü.

Gazeteci Altan Sancar’ın iddiasına göre, CHP kurultayı için Meclis Genel Kurulu’nda imza toplanması üzerine başlayan sözlü tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü.

WHATSAPP KAVGASI

CHP Genel Kurul hazırlıklarını sürdürüyor, CHP kulislerinin gündeminde genel kurul hazırlıkları yeralıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için Genel Kurul’da da imza toplanınca milletvekilleri whatsapp üzerinden birbiri ile atıştı

TBMM Genel Kurulu’nda tezkere görüşmeleri yapılırken milletvekilleri arasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için imza toplandı.

Milletvekili Deniz Demir ve Grup Başkanvekili Burcu Köksal’ın başlattığı ettiği imza organizasyonu bazı milletvekilleri tarafından tepki çekti.

YUMRUKLU SALDIRI

CHP’de kurultay için Meclis Genel Kurulu’nda imza toplanması ve Whatsapp grubunda buna Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın itiraz etmesi üzerine Mahmut Tanal, Başarır’a yönelik fiziki müdahalede bulundu ve hakaret etti.

İmza toplandığı bilgisinin ortaya çıkması üzerine CHP’den bazı isimler ve Başarır “Genç ve yeni vekiller kendilerini baskı altında hisseder” diyerek itiraz etti.

Whatsapp grubundaki yazışmaların basına sızmasını da gösteren Başarır’a ve ailesine yönelik ağır ifadeler kullanan Tanal, Başarır’ın göğsüne yumruk salladı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x