Amazon, 2024’ün sonunda İtalya ve Birleşik Krallık’ta drone teslimatlarına başlamayı planlıyor.

Amazon, bir basın bülteninde, bu sitelerin müşterilerinin 2024’ün sonundan itibaren paketlerinin drone ile teslim edilmesi seçeneğine sahip olacağını söyledi. Şirket, drone teslimatlarının Amazon’un mevcut lojistik ağına entegre edileceğini ve aynı gün teslimata ayrılmış sitelerden dağıtılacağını da sözlerine ekledi.

Bu nedenle, uygun Amazon müşterileri sonunda drone teslimatını tercih edebilecek ve 5 pound (2,3 kg) veya daha hafif ürünler arasından seçim yapabilecek. Amerikalı firma, ev ürünleri, temel ihtiyaçlar, güzellik malzemelerinin yanı sıra ofis malzemeleri ve ekipmanlarından örnekler veriyor.

Amazon’un Prime Air adlı drone tabanlı hizmeti şu anda Lockeford, California’da ve geçen yıl başlatıldığı College Station, Texas’ta mevcut. Perakendeci, bir drone filosunun yardımıyla daha büyük bir yük taşımacılığı projesi üzerinde çalışıyor ve 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde ticari teslimatları test etmeye başlamak için federal onay aldı. UPS taşıyıcısı kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun mesafe drone taşımacılığına sıcak bakıyor.

Amazon, “Binlerce kez uçabilen ve müşterilerimize her yıl milyonlarca paket teslim edebilen drone’lar geliştiriyoruz” diyor. “Teknolojiyi geliştirdik ve hizmeti müşterilerimiz için mümkün olduğunca uygun hale getirmek için gerekli altyapıyı şu anda uygulamaya koyuyoruz.”

Amazon, iki ay önce açıklanan 18.000’lik ilk dalganın ardından Mart ayinda 9.9999 posisyonun kapandigini duyurdu. Jeff Bezos’un grubu, “ekonomik belirsizlik ve yakın geleceğe dair görünürlük eksikliği” dikkate alınarak alınan bir karara işaret etti. Şirket, 2022 yılında is hacminin %9 artırarak 474 milyar avroya çıkardı ve işletme kârını bir yılda 12,2 milyar avrodan 24,9 milyar avroya çıkardı.

Yazan:

Zibilondon Designer Zeynep Moreau

Kaynak:www.zibilondon.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x