Zonguldak Kömürspor’un “silahla soyunma odası basıldı” iddiasına Vanspor FK’den yanıt

Vanspor FK Genel Sekreteri Gökhan Hanoğlu, Zonguldak Kömürspor ile oynadıkları maçın sonrasında ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

Gökhan Hanoğlu, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Vanspor FK-Zonguldak Kömürspor maçının ardından talihsiz ve üzücü olayların yaşandığını” belirtti. Hanoğlu, “Bazı sosyal medya hesapları ve basın organlarında asılsız haberlerin yapıldığını” aktardı ve “Özellikle kulüp başkanımızın soyunma odasına silahlı baskın yaptığının yazılmış olması, gerek bizi gerekse camiamızı derinden üzmüştür.” dedi.

Gökhan Hanoğlu, Vanspor FK’nin misafirperver bir kulüp olduğunu vurgulayarak, “Evimizde misafir ettiğimiz tüm kulüp başkanları başta olmak üzere, teknik kadroları ve futbolcu kardeşlerimiz çok iyi bilir ki, maç öncesi kendilerini misafir eder, maç sonrası gelenek haline getirdiğimiz, karşı takımın soyunma odasına gidip camiamız adına skor ne olursa olsun tebrik ederiz. Varsa bir eksiğimiz, helallik isteriz.” şeklinde konuştu.

Ayrıca, geçen sezon Vanspor’da oynayan Nuri Terliksiz’in maç sonunda tribünleri provoke eden hareketleriyle ilgili de değinen Hanoğlu, “Karşılaşma sonrası, önceki sezon takımımızda oynayan, bizlere emek veren futbolcu kardeşimiz Nuri Terliksiz’in tribünleri kışkırtmak adına hareket çekmesi, ağza alınmayacak küfürler etmesinin akabinde birçok olaya sebebiyet vermiştir.” ifadelerini kullandı. Açıklamayı, “Yaşanan bu talihsiz olayın ardında kulüp başkanımızın gelenek haline getirdiği misafir takım soyunma adına giderek hem tebrik edip hem de yaşanan olaylarla ilgili istişare niyeti ne yazık ki suistimal edilmiştir. Bahse konu asılsız haberlerde geçen darp ve silahlı baskın olayı asla yaşanmamıştır.” sözleriyle tamamladı.

“ESEFLE KINIYORUZ”

Vanspor FK Genel Sekreteri Gökhan Hanoğlu, misafir takım kalecisi Egemen Yaylı’nın maç sırasında yaşadığı sağlık sorunu hakkında açıklama yaptı. Hanoğlu, “Kulüp başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz hastaneye intikal etmiş, tedavisinin hızlandırılması amaçlı hastane yönetimi ile görüşmüş ve tedavi süreci boyunca kendisine eşlik etmişlerdir.” ifadelerini kullandı.

Hanoğlu, maçın ardından bazı haber kaynaklarının kulüp başkanlarına yönelik yaptığı gerçeği yansıtmayan haberlere tepki gösterdi. “Kulüp başkanımıza atfen yapılan bilinçli, yalan, yanlış haberler ve camiamızın karalanmaya çalışılmasını esefle kınıyoruz.” dedi.

Vanspor FK’nin hukuki yollara başvurmayı planladığını belirten Hanoğlu, “Güzel ülkemizin kalender kulüplerinden olan Zonguldak Kömürspor ile kardeşliğimizin baki olduğunu bildiriyor, yaşanan talihsiz olaylarla ilgili üzüntümüzü paylaştığımızı ifade etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Hanoğlu’nun açıklamaları, “Camia olarak sonuç ne olursa olsun, memleketimizde ağırladığımız her camiaya misafir gözüyle bakıp, emanet diye bilenlerdeniz. Bu minvalde Zonguldak Kömürspor camiasını saygıyla selamlıyor, ligde başarılar diliyoruz.” sözleriyle son buldu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x