zkSync Ağında Kısa Süreli Bir Kesinti Yaşandı

zkSync ana ağı Era‘da yaşanan bir kesinti nedeniyle yaklaşık 4 saat boyunca blok üretilemedi.

Son dönemlerde kripto endüstrisinde, Ethereum ölçeklendirme ve Layer-2 projelerinin furyası sürüyor. Aptos, Optimism, Arbitrum ve zkSync gibi kripto projeleri, yeni trend olarak öne sürülüyor. Bu projeler, daha ölçeklenebilir ve daha çözüm odaklı blockchain ağlarıyla piyasaya çıkıyor.

Ancak, sabah saatlerinde, Ethereum ölçeklendirme projesi zkSync tarafında bir problem gözlemlendi. zkSync‘nin ana ağı olan Era‘da, yaklaşık 4 saat boyunca blok üretilemedi. Bu durum, geliştirici ekip tarafından çözüldü ve ağ eski haline döndürüldü.

zkSync, Ağ Kesintisi Yaşayanlar Kervanına Katıldı

Henüz daha yolun başında olarak görülen zkSync, sabah saatlerinde bir ağ kesintisiyle karşı karşıya kaldı. WuBlockchain tarafından yapılan bir habere göre, zkSync ana ağı Era’da blok üretilemediği gözlemlendi. 24 Mart tarihinde başlatılan Era, zkSync topluluğu tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanmıştı.

WuBlockchain’in resmi yanıtlar ile yaptığı başka bir açıklamada, ana ağın kurtarılması için çalışmaların yürütüldüğü ve zkSync tarafındaki fonların güvende olduğu ifade edildi. Ayrıca açıklamalarda, geliştirici ekibin sorunun farkında olduğu ve çözmeye çalıştığı ifade edildi.

Bu açıklamadan yaklaşık 1 saat sonra, zkSync ekibi Era‘daki sorunları çözdü ve ağı eski haline döndürdü. Yaklaşık 4 saatlik bir kesinti yaşayan zkSync, akıllara Solana’yı ve Avalanche’ı getirdi. Geçtiğimiz günlerde, Avalanche tarafında da bir ağ kesintisi yaşanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir