Yıkılan binadan geriye asansör kabini kaldı

Maraş depremlerinden etkilenen Osmaniye’nin Esenevler Mahallesi’nde yıkılan bir binanın asansör kabininin ayakta kaldığı görüldü.

ANKA’da yer alan Burhan Demircioğlu’nun haberine göre, binada oturan Murat Kanlı, “Biz taşındığımızda asansör yoktu daha sonradan yapıldı ve ilginç bir şekilde bina yıkıldığı halde asansör kabini bu şekilde dimdik ayakta kalmış. Ben bunu bizim dostlarımıza benzetiyorum sağ olsunlar depremin ilk o anından itibaren her yerden arayan soran dostlarımız ayakta diye. Evet dostlarımızla birlikte asansör kabini de ayakta kaldı” diye konuştu.

‘İNSAN CANI BU KADAR UCUZ OLMAMALI’

İnşaat işleri ile uğraşan Hasan Kaya ise, “Osmaniyeli ve yıllardan bu yana inşaat işleriyle uğraşan birisi olarak burada gördüğünüz asansör sapasağlam ayakta. Bunu muhtemelen ya ilkokul ya lise ya ortaokul mezunu ustalarımız yapmıştır. Bu yan taraftaki binayı da muhtemelen üniversite mezunu, mühendis arkadaşlarımız çizmiştir. Tanıdığımız, bildiğimiz, selam verdiğimiz belki siyasi olarak bizim karşımıza aday olarak çıkan müteahhit arkadaşlarımız da bu binayı yapmıştır” dedi.

Kaya sözlerine şöyle devam etti: ”Şimdi buradaki demirci arkadaşlarımızın yapmış olduğu asansörün dimdik ayakta gönyesinde ve sapasağlam durması tamamen inşaatı yapan arkadaşların buna izin verenlerin bunu kontrol etmemekle yükümlülük altında olan herkesin vebalidir. İnsan hayatı kesinlikle ve kesinlikle heba edilmeyecek kadar kıymetli bir şeydir her bir insan bir devlettir. Ölen her canımız devlettir arkadaşlar. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı, kesinlikle olmamalı. İnşallah bundan sonra tekrardan böyle afetler yaşamayız, yaşamamak için de elimizden gelen gayreti gösterecek aklını, fikrini, vatandaşın, milletin canını, malını, mülkünü, sağlığını, sıhhatini koruyacak insanların inşaatçı olmalarını umut ediyorum. Kontrollü olmalarını umut ediyorum, mühendis olmalarını umut ediyorum, yönetici olmalarını umut ediyorum. Bundan başka yapacağımız herhangi bir şeyimiz şimdilik yok. Herkese geçmiş olsun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir