Synthetix, DWF Labs ile Ortaklık Kurdu

Synthetix, Web3 yatırım şirketi DWF Labs ile ortaklık kurarak 20 milyon dolarlık yatırım aldı.

DWF Labs, bu ay içerisinde 15 milyon dolar değerinde Synthetix (SNX) satın aldı. Bunun yanı sıra proje ile ortaklık kurduğunu da duyuran DWF Labs, merkezi ve merkeziyetsiz borsalarda SNX token likiditesini ve piyasa yapıcılığını artırmakla görevlendirilecek.

Platformun Günlük İşlem Hacmi 400 Milyon Doları Aştı

Synthetix’in sürekli vadeli işlemleri, anlaşmanın bir parçası olarak DWF Labs’in ticaret operasyonlarına entegre edilecek. Bununla birlikte DWF Labs, Synthetix hizmetlerinin entegrasyonu tamamlandıktan sonra 5 milyon dolar değerinde SNX token daha satın almayı taahhüt etti.

Synthetix, kullanıcılara herhangi bir dayanak varlığa gerek duymadan sentetik varlıkları (synth) alıp satma ve takas etme imkanı sunuyor.

Konu ile ilgili yorum yapan DWF Labs yönetici ortağı Andrei Grachev, ortaklığın merkezi olmayan finans (DeFi) alanında kolaylaştırılmış ticaret mekanizmaları sağladığını vurguladı ve şu ifadeleri kullandı: “Platformlar artık, Synthetix’in derin likiditesinden ve birleştirilebilirliğinden yararlanarak, daha düşük slipaj ile daha iyi işlemler sunabilir.”

Dune Analytics’in verilerine göre Synthetix’in V2 platformu, Mart 2023’te günlük takas işlem hacminde 400 milyon doları aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir