MHK Başkanı Lale Orta’nın Galatasaray Maçında Özet Görüntüleri Değiştirdiği İddiası Çok Konuşulacak!

MHK Başkanı Lale Orta, daha önce beINSports’ta yer aldığı Trio programındaki yorumculara müdahale ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Galatasaray maçında Zaniolo’ya yapılan sert müdehale sonrasında VAR odasından aldığı görüntüyle yayıncı özetine koydurduğu iddia edildi. Pozisyonu kırmızı kart olarak değerlendiren yorumcuları tehdit ettiği MHK Başkanı Lale Orta hakkında ortaya atılan iddialara birlikte bakalım.

Galatasaray-Kasımpaşa maçında Zaniolo ile Donk arasındaki mücadelede sonrası hakem herhangi bir kart göstermemiş ve VAR uyarıda bulunmamıştı.

Karşılaşmanın ardından ise pozisyonu değerlendiren futbol yorumcuları Donk’un kırmızı kart gerektiğini söylemişti.

Spor Gecesi programında Haluk Yürekli ve Gökhan Dinç ise çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. MHK Başkanı Lale Orta’nın eskiden görev yaptığı beIN Sports’a baskı yaptığını ve Trio programında pozisyona kırmızı kart diyen eski hakemlere çok kızdığı ifade edildi.

Lale Orta’nın yaptığı baskıyı anlatan Haluk Yürekli: “Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta, Galatasaray – Kasımpaşa maçında Galatasaray oyuncusuna yapılan faule kırmızı kart diyen yorumcuları arayıp tehdit ediyor, daha da önemlisi VAR odasından bir görüntüyü dışarı servis ediyor! Bu nasıl bir güçtür!”

“Sonrasında VAR odasından telefonla çekilmiş görüntüyü BeIN Sports yetkilisine gönderiyor Lale Orta. Bunun ardından özet görüntü değiştiriliyor ve Lale Orta’nın istediği görüntü özet görüntüye koyuluyor!”

Lale Orta’nın Okan Üniversitesi’nde görevine devam ettiğini ve Fenerbahçli bir yöneticiden maaş aldığını, bu durumda MHK Başkanlığı yapamayacağını söyleyen Haluk Yürekli’nin iddiaları?

Gazeteci Burhan Can Terzi, sosyal medya hesabından Lale Orta’nın, VAR Odası’na ve Yayıncı kuruluşa Donk-Zaniolo pozisyonuyla ilgili müdahale ettiğini teyit ettiğini söyledi.

Sizler bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? İddialar doğruysa istifa edilmeli mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir