Korkunç gerçeği sakladı… 15 çocuğu olan adam İngiltere’yi karıştırdı! Çocukların hepsinin annesi başka…

37 yaşındaki James MacDougall, bir sperm bağışçısı olarak 15 çocuğun babası oldu. Sperm bağışlarını kendi başlarına çocuk sahibi olamayan eşcinsel çiftler için yapıyor ve kendisiyle ilgili ‘reklamları’ sosyal medya üzerinden yayınlıyordu.

Ancak bir yargıç James MacDougall’ın düşük IQ’ya ve gelişimsel gecikmeye yol açan tedavi edilemez bir kalıtsal durum olan Fragile X sendromundan muzdarip olduğunu ortaya koydu ve ortalık bir anda karıştı.

MacDougall, tedavi edilemez genetik durumunu açıklamadan sperm donörü olarak reklam yaptı. Üstelik kendisi sahip olduğu bu genetik bozukluğu biliyordu ve bunun sahip olacağı çocukları da etkileyeceğinden haberdardı.

HER ŞEYİ BİLEREK YAPTI

15 çocuk babası olan ve ardından ebeveyn erişimi yani o çocuklarla görüşebilme izni için mücadele veren sperm bağışçısının, çevrimiçi reklamlarına daha fazla kadının yanıt vermesini engellemek için yargıç tarafından maskesi düşürüldü.

İngiltere’nin Derby kentindeki bir mahkeme durumdan haberdar olur olmaz adamın insanlara daha fazla zarar vermesini engellemek adına harekete geçti.

MacDougall çocuklara erişim için başvurdu, ancak bir yargıç ‘çocuklara zarar verme’ şüphesiyle talebi reddetti. Mahkemenin kadın yargıcı Lieven, diğer kadınların çocuk sahibi olmak için hizmetlerini kullanmasını engelleme umuduyla adamın adının duyulmasını sağladı.

MacDougall, sperm donörü olduğu bazı çocuklarla herhangi bir temas istemediğini belirten bir anlaşma imzalamasına rağmen, ebeveyn sorumluluğu kararları ve çocuk düzenlemeleri için mahkemelere başvurarak dört çocuğuyla vakit geçirmesine izin verildi.

Üç anne ise MacDougall’ın talebine karşı çıktı. Derby’de yargıç olan Bayan Lieven, adamın çocuklara zarar vereceği için, çocukların ebeveyn sorumluluğuna sahip olmaması gerektiğine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir