Düzenleyici radarındaki Binance, hizmet alanını genişletmeye devam ediyor

Investing.com – Kripto piyasalarının en yüksek hacimli borsası Binance, Arjantin’de kripto hizmetlerini genişletme kararı aldı.

Yüksek enflasyonla mücadele eden diğer bir ülke olan Arjantin’de kişiler arası kripto ticareti hizmeti sunan Binance, şimdi ülkede faaliyetini genişletiyor. Son alınan karara göre kripto borsası Arjantin’de takas hizmetine başlayarak yerel para birimi peso ile işlemlere başlayacak. 

Dünya genelinde önemli bir sorun haline gelen enflasyon özellikle Arjantin’de Şubat ayında %100’ün üzerine çıktığı için ülke ekonomisine zarar vermeye devam ediyor. Arjantin halkı, hükümeti enflasyon konusunda başarısız olmakla suçlarken yerel para birimlerinin değer kaybı yaşamasına bağlı olarak ekonomik zorluk çekmeye devam ediyor. 

Hükümet, ayrıca forex piyasasına yönelik sıkı kısıtlamalar getirerek pesonun değer kaybını önlemek için mücadele etse de Arjantinliler, son dönemlerde birikimlerini korumak için kripto sektörüne eğilimini artırdı. Analiz şirketi Chainalysis’in verilerine göre Arjantin, 2022 yılında kripto para benimsemesi kategorisinde ilk 15 ülke arasında yer aldı.

Kripto piyasasının en büyük borsası olma unvanını koruyan Binance ise son günlerdeki gelişmelerin ardından pazar payında düşüşler yaşadı. Özellikle ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun Binance’i çok sayıda suçtan dava etmesi ve ardından kripto para borsası ve CEO’su Changpeng Zhao’ya yönelik tazminat davası açılması, piyasaları tedirgin etti. 

Bu olumsuz gelişmenin ardından borsadan çıkışlar görülürken platformda yaz döneminden bu yana uygulanan komisyonsuz Bitcoin ticaretine son verilmesinin işlem hacmindeki düşüşte önemli rol oynadığı üzerinde de duruldu.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir